door Penningmeester » za feb 18, 2017 12:55 am
De Algemene Leden Vergadering van 17 februari was een sombere bijeenkomst. Naast de gebruikelijke agendapunten werd stilzwijgend en met ongeloof het verhaal van de voorzitter aangehoord met betrekking tot het beëindigen van het huurcontract van ons vliegveld.
Martin legde uit wat er zoal gebeurt is nadat onze huurbaas in het voorjaar van 2016 aankondigde dat het huurcontract werd beëindigd i.v.m. de plannen van zijn zoon om boer te worden. We kregen nog twee jaar de tijd zodat we konden zoeken naar een ander veld. Doch op 1 november 2018 moet het veld schoon zijn opgeleverd.
Bestuursleden hebben (meerder malen) contact opgenomen met de wethouder van sport uit de gemeente Vlagtwedde en het probleem uitgelegd en gevraagd of de gemeente ons kon helpen met bemiddeling of met een ander geschikt terrein. Al gauw bleek dat de gemeente Vlagtwedde geen grond in haar bezit heeft. Maar we kregen de toezegging dat de gemeente ons op alle mogelijkheden zal ondersteunen. Er zou contact opgenomen worden met onze huurbaas.
Ondertussen zijn we op zoek gegaan naar een geschikte nieuwe locatie. Er zijn drie zeer geschikte locaties gevonden maar de grond eigenaren waren niet genegen om ons 1,5 a 2 hectare te verhuren. Dit had niet te maken met onwil maar met een strikte fosfaatwetgeving.
I.v.m. ziekte heeft het contact tussen de gemeente en onze huurbaas vele maanden later plaats gevonden. Tijdens dit gesprek bleef de verhuurder bij zijn standpunt dat het contract is beëindigd.
De gemeente, samen met de Hessestichting, kwamen tot conclusie dat ze geen partij waren in deze kwestie en gaven aan dat ze juridisch niets voor ons kunnen betekenen. Het was een kwestie tussen de verhuurder en de huurder.
Het voortbestaan van een bloeiende, zelfredzame en financieel gezonde Modelvliegclub Ter Apel hangt nu aan een zijden draadje. Als we op korte termijn geen nieuw veld vinden dan zal de club van ongeveer 80 leden, met het mooiste vliegveld van Nederland, worden opgeheven.
Voor velen in de zaal was het een klap in het gezicht. Het is dan ook niet uit te leggen dat er b.v. in de Randstad overal modelvliegveldjes te vinden zijn en dat in uitgestrekte Oost Groningen geen geschikt terrein is te vinden.
Na nog enkele agendapunten zoals het organiseren van een Fly In op 10 september en de F3AX wedstrijd op 16 en 17 september werd rond half tien de vergadering afgesloten. Stil, en sommigen ontdaan, vertrokken de leden weer naar huis.
- Bijlagen
-

-
